Blog

O Seksie słów kilka

23 czerwca 2019 1985 views

Seks jest wspaniały i bardzo ważny w naszym życiu, jednak, żeby był naprawdę udany, musimy poznać samych siebie. Poznać swoje potrzeby. swoje orgazmy, swoje ciało, to co daje nam przyjemność i spełnienie. Rozprawić się z programami w naszej głowie, które blokują nas w tej sferze np lęk przed ciążą, wstyd, strach i poczucie, że seks jest czymś złym, brudnym i grzesznym.Dopiero wtedy, jesteśmy w stanie wejść w udaną relację intymną z drugim człowiekiem. Bardzo ważne, są również okoliczności zbliżenia. Nie może być strachu, lęku, niepewności.

Brak zaufania, poczucia bezpieczeństwa, agresja, może popsuć nawet najlepsze początki. Dlatego tak ważne jest to, z kim łączymy się w akcie seksualnym.
Dobrze jest wpierw poznać tę osobę, zobaczyć jak nas traktuje, czy szanuje nasze uczucia, nasze potrzeby.

Jeśli między ludźmi zaistnieje najwyższa energia – energia Miłości, wówczas te wszystkie rzeczy są naturalne, dbanie o siebie nawzajem, wspieranie się, dobra komunikacja, akceptacja itd. Ludzie jednak, uprawiają seks w różnych okolicznościach, nie zawsze z wielkiej miłości i nie ma w tym nic złego o ile wszystko odbywa się na jasnych zasadach, uczciwie za porozumieniem obu stron. Niektórzy robią to tylko dla pozyskania przyjemności fizycznej, wymiany energetycznej, zaspokojenia potrzeb, zdobywaniu nowego doświadczenia, ciekawości, uzdrawiania , rozwoju itp.

Najgorszą sytuacją jest, gdy my sami lub ktoś, robi coś wbrew swojej czy naszej woli, a zdarzają się nie tylko gwałty fizyczne, ale także energetyczne.Również sytuacja gdy nie ma porozumienia między ludźmi np jedna ze stron ma zupełnie inne oczekiwania co do tego jaki ten seks ma być i nie mówi o tym na głos a po fakcie jest ogromnie rozczarowana. Tak powstają traumy, blokady, nad którymi trzeba potem popracować by nie wpływały negatywnie na nasze przyszłe relacje intymne.

Pamiętajmy, że każde zbliżenie seksualne to wymiana energii między partnerami. Zawsze w mniejszym bądź większym stopniu, wpływa to na nasze życie, można to oczywiście oczyścić, ale nie każdy potrafi to zrobić i nie każdy o tym myśli. Większość ludzi nie widzi, nie czuje energii wogóle, niektórzy nawet nie wierzą w jej istniene, ale zapewniam Cię, że to prawda. Prędzej czy później, odczujesz jej wpływ. Mawiają…nie chodź do łożka z tym, kim nigdy nie chciałbyś się stać i jest w tym dużo racji. Przyjmując drugiego człowieka do swojego pola, przyjmujesz go z jego całym bagażem, programami, obciążeniami, jakościami, zarówno tymi pozytywnymi jak i negatywnymi. Dlatego jeśli ktoś lubi przygodny seks, dobrze żeby zdawał sobie sprawę z konsekwencji jakie mogą go czekać.

Seks może być naprawdę cudownym doświadczeniem, o ile nauczymy się nim cieszyć, w zgodzie z naszymi indywidualnymi preferencjami i pragnieniami.

 

Aleksandra V. Gonerska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *