Blog

Czym jest Kundalini

22 czerwca 2019 2655 views

Energia KU to energia seksualna, energia twórcza, mająca swoje źródło w ziemi. Energia ku może być wykorzystywana nie tylko w seksie, ale także w jakimkolwiek rozwoju i twórczości. Jest to zarazem moc duchowa, przeobrażająca i uzdrawiająca.

Energia KU w mowie

Zastanówmy się nad znaczeniem słów (przepraszam, ale muszę użyć wyrazów uznanych obecnie za obraźliwe): kundalini, kurwa, kupała, kura, kur (kurb – kogut), kurować, kutas, kuśka, kusza, kung-fu, kula, kubek, kuchnia, kuc, kufel, kufer, kukła, kult, kum, kuma, kumać się, kupidyn, kurtyzana, kusić, kuć, kuzyn, kulesza, kulszowy, kukułka, kunszt.

Kupała – bóstwo płodności, pałające energią ku; kup w indoeuropejskim znaczy pożądać.

Kurwa – ku-ra-wa – posiadająca wiedzę o ku pochodzącą od Ra? 🙂 W większości języków słowiańskich słowo to brzmi tak samo i ma to samo znaczenie… Wiele jest etymologicznych teorii na pochodzenie tego słowa, a to od kury, a to od kobiety niezamężnej… A co z kurtyzaną?

Kundalini

Rodzajem energii ku jest Kundalini zwinięta w węża u podstawy kręgosłupa. Jej wzniesienie ku wyższym Czakrom, pozwala na duchową transformacje człowieka.
Kundalini może obudzić się dzięki praktykom duchowym lub w odpowiedzi na wydarzenia życiowe. Może poruszać się stopniowo, rozwijając się jak wąż, lub szybko i wybuchowo. Może to być zaskakujące i chaotyczne, przerażające lub błogie, i zazwyczaj wywołuje miesiące i lata nowych doznań i zmian w osobie, która ją budzi. Dostosowanie się do tych zmian wymaga czasu.

Istnieją pewne ćwiczenia, które przyspieszają jej obudzenie, jednak najlepiej gdy to przebudzenie jest dane – samoistne. Rozwój duchowy oparty na miłości, powoduje właśnie samoistną pracę Kundalini w ciele. Darem tej energii jest wgląd w Wyższe Wymiary, w wiedzę, która nie jest dostępna w normalnym stanie świadomości.
Przebudzenie Kundalini może wywołać wiele różnych zjawisk, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Może powodować znaczne zmiany fizyczne, emocjonalne, zmysłowe i psychiczne, powodować stres w wrażliwych obszarach ciała, otwierać serce i umysł na duże zmiany perspektywy i powodować wiele wyjątkowych i nieznanych doznań, w tym drżenie, wibrowanie, ruch spontaniczny, wizje i wiele innych zjawisk.

Przebudzenie Kundalini daje szansę dla tych, którzy są powołani, by podążać duchową ścieżką. Stopniowo uwalnia od stereotypów i złudzeń.

Kundalini to żyjący element Ducha, jest żywą mocą Boskiej Matki.
Kundalini – kungalini – moim zdaniem pierwotnie – kunagini – wąż ku. Naga to noga, rzeka i wąż. – NG NAG ANG – Ganges oznacza po prostu nogę lub węża; Naga, Nagowie w sanskrycie są wężokształtnymi bóstwami, czasem plemionami posiadającymi nadprzyrodzone moce. Kundalini zwinięta jest u podstawy kręgosłupa, gdzie znajduje się, tak zwany po polsku, nerw kulszowy (znów mamy ku).

„Kundalini, moc węża lub mistyczny ogień, jest pierwotną energią lub Sakti, która leży uśpiona lub śpi w Muladhara Chakra, centrum ciała. Nazywa się to serpentynową lub pierścieniową mocą ze względu na serpentynową formę. Jest to elektryczność ognista okultystyczna moc, wielka dziewicza siła, która leży u podstaw wszelkiej materii organicznej i nieorganicznej Kundalini jest kosmiczną mocą w poszczególnych ciałach, nie jest to siła materialna, taka jak elektryczność, magnetyzm, siła dośrodkowa czy odśrodkowa, jest to duchowy potencjał Sakti lub kosmiczna moc W rzeczywistości nie ma żadnej formy”. – Swami Sivananda, Joga Kundalini

„Ci, którzy próbują obudzić Kundalini przez Asan i Pranajamę, powinni mieć czystość myśli, słów i czynów. Powinni mieć mentalny i fizyczny Brahmaczarję. Wtedy tylko oni mogą cieszyć się korzyściami z przebudzenia Kundalini”. – Swami Sivananda, The Science of Pranayama

„Wznoszenie Kundalini wzdłuż rdzenia kręgowego jest osiągane bardzo powoli, zgodnie z zasługami serca. Ognie serca kontrolują cudowny rozwój świętego węża. Devi Kundalini nie jest czymś mechanicznym, jak wielu przypuszcza; wężowym wężem budzi się tylko z prawdziwą miłością”. – Samael Aun Weor, The Mystery of the Golden Blossom

“Istnieje siedem ciał Istoty. „Każde ciało ma swój„ mózgowo-rdzeniowy ”układ nerwowy, rdzeń i Kundalini. Każde ciało jest kompletnym organizmem. Istnieje zatem siedem ciał, siedem rdzeni i siedem Kundalini”.- Samael Aun Weor, The Zodiacal Course

Sztuki walki

Kung-fu jest szczególną sztuką walki w której wykorzystywana jest właśnie energia ku. Specjalne techniki ruchu automatycznego i poddania sprowadzają energię płynącą dwoma strumieniami poprzez stopy, łączącymi się u podstawy kręgosłupa, naprzemiennie przechodzącymi przez czakry, następnie przecinającymi się w trzecim oku. Poddanie się tej energii powoduje jednocześnie możliwość jej kontrolowania i posługiwania się nią wewnątrz i na zewnątrz ciała. Uderzenie taką energią z odległości obezwładnia przeciwnika w sposób energetyczny, nie czyniąc mu fizycznej krzywdy.

Uzdrawianie

Energia KU jest wykorzystywana w systemie uzdrawiania Seiki – wymaga poddania, na tyle, aby wyższe energie, Wyższa Inteligencja, prowadzić mogła proces uzdrawiania wykorzystując ciało uzdrowiciela.
Na podobnej zasadzie energia ku wykorzystywana jest przez szamanów na całym świecie. Jeśli zastanawialiście się kiedyś dlaczego szamanem tak trzęsie – odpowiedzialna za to jest właśnie energia ku i kundalini. Szaman poddaje się energii, aby uzyskać wyższy wgląd na sprawę, nad którą pracuje. Trzęsienie jest automatyczne, bezwysiłkowe, może trwać nawet kilka godzin – ognista energia wchodzi przez stopy jako dwa węże (lub smoki jak ktoś woli), a następnie łączy się i przeplata się w każdej z czakr, aby osiągnąć kulminację w trzecim oku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *